Obchodní podmínky
  Zpět na úvod

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

 

Nákupem erotických pomůcek,  elektronických cigaret a alkoholických nápojů na eshopu www.lior.cz zákazník stvrzuje, že je starší 18 let.

 

Ceny poštovného a balného V současné době zasíláme zboží v rámci ČR prostřednictvím České pošty nebo kurýrní společností DPD. Zboží vám bude doručeno hned druhý pracovní den od expedice zásilky. Zboží můžete zaplatit bankovním převodem předem nebo dobírkou při převzetí zásilky. Doprava je po České republice zdarma na vybrané produkty. Pro zásilky na Slovensko platí cena poštovného 6 EUR při převodu na náš eurový bankovní účet. Dobírka 8 EUR.

 

Přepravci, kteří Vám doručují zásilky: Česká pošta, PPL, DPD

 

1) Objednávka

Objednávka musí být provedena prostřednictvím našeho internetového obchodu, telefonicky na tel. +(420) 775 152 289 nebo e-mailem na adresu luxuryrepublic@seznam.cz. Do e-mailové objednávky je nutné uvést všechny následující údaje: do "předmětu" uveďte "objednávka", dále nezapomeňte uvést přesnou specifikaci zboží (kód, název, množství, kupní cenu, atd.), údaje týkající se kupujícího (celé jméno, adresa pro dodání, e-mail, telefonní číslo) Elektronický systém internetového obchodu provází kupujícího postupně až k úspěšnému dokončení objednávky. Před dokončením objednávacího procesu může kupující opravit již zadané údaje stisknutím tlačítka zpět, tedy před závazným potvrzením objednávky má kupující právo měnit požadované zboží, dopravu i způsob úhrady. V případě, že kupující výše uvedené údaje vyplní nesprávně, či dojde ke změně takto již vyplněných údajů, a objednávka již byla kupujícím odeslána prodávajícímu, je kupující povinen bez zbytečného odkladu uvědomit o tom prodávajícího, a to telefonicky či e-mailem (viz výše).

Prodávající si vyhrazuje právo na zrušení objednávky u zboží označeného skladovostí „neznámá“ v případě, že zboží již není možné dodat ani nahradit jiným modelemnebo pokud se jeho cena výrazně změnila a kupující toto před samotným vznikem kupní smlouvy neakceptuje. Prodávající kupujícího o této situaci informuje. Byla-li část nebo celá objednávka uhrazena, budou kupujícímu peníze vráceny.

 

2) Kupní smlouva

Předmětem kupní smlouvy je závazek prodávajícího odevzdat kupujícímu věc, jež je předmětem kupní smlouvy (dle platné objednávky) a umožnit kupujícímu nabýt vlastnické právo k této věci a závazek kupujícího zboží převzít a zaplatit kupní cenu včetně nákladů na dopravu. S celkovou částkou k úhradě je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením. Vlastnické právo k předmětu koupě přechází na kupujícího teprve úplným zaplacením kupní ceny. Uzavřená kupní smlouva bude u prodávající uložena. Vzhledem ke skutečnosti, že jedno vyhotovení kupní smlouvy je vždy kupujícímu předáno po jejím uzavření, slouží uložená kupní smlouva u prodávajícího výhradně pro potřeby prodávajícího a kupujícímu nebude dále zpřístupněna. Smlouvu lze uzavřít pouze v českém jazyce.

 

3) Dodací lhůty

Zásilky rozesíláme po obdržení objednávky od kupujícího do druhého dne na dobírku, nebo do 24 hodin po připsání peněz na účet – tato dodací doba platí, pokud je produkt skladem. Pokud dojde k nečekaným událostem, jako je např. vyprodání produktu,  bude dodací lhůta delší (zpravidla do 4 dnů), bude zákazník informován prostřednictvím emailu. O dostupnosti informuje skladová ikona u každého produktu.  V případě, že je u zboží uvedena delší dodací doba (3-5 dní, 7-10 dní), bude zásilka odeslána v této době na dobírku, nebo v této době při platbě bankovním převodem. Pokud zákazník zvolí možnost „platba předem“, počítá se tato doba až od přijetí platby, ne od vytvoření objednávky. Dopravu zajišťujeme prostřednictvím České pošty pojištěnou zásilkou (dobírka, balík do ruky), nebo společností DPD - záleží na zadání požadavku na přepravu a způsobu úhrady, rovněž zadaného v objednávce.

 

4) Platba

Platbu lze provést třemi způsoby:

 • a) dobírkou - platba hotově při doručení a převzetí zboží
 • b) platba předem na účet - platba předem před doručením zboží. Po objednávce Vám bude zaslán email s údaji o platbě. Pokud kupující zašle prodávajícímu potvrzení o platbě, prodávající toto bere na vědomí. Zboží bude ovšem odesláno až po reálném připsání bezhotovostní platby na účet prodávajícího. Sám doklad o provedené platbě k odeslání zboží nestačí.
 • c) hotově - při osobní odběru na naší adrese. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ke každé zásilce je automaticky přiřazen platný daňový doklad, který zároveň slouží jako dodací list a je spolu se zbožím zaslán na adresu kupujícího.

 

 

Bankovní spojení: 2800911469/2010

 

5) Balení zásilky

Zasíláme v bublinkové obálce, větší množství v balíčku zajištěném proti poškození.

Pokud si již při doručení balík jeví jako poškozený, doporučuje prodávající kupujícímu balík nepřebírat a na místě sepsat s dopravcem protokol o poškození. Zároveň o této skutečnoti co nejdříve uvědomí prodávajícího.

Při objednávce alkoholických a jiných nápojů je maximální množství 10 ks na osobu. Při odběru vyššího množství bude zákazník prodávajícím kontaktován ještě před samotným zpracováním objednávky.

 

6) Stornování objednávky

Kupující má právo provedenou objednávku stornovat, a to písemně na naší e-mail adresu info@lior.cz nebo telefonicky na tel. čísle +(420) 775 152 289.

 

7) Odstoupení od kupní smlouvy

Kupující má právo dle ust. § 1829 občanského zákoníku odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů ode dne převzetí zboží. Prodávající umožňuje kupujícímu odstoupit od smlouvy vyplněním a odesláním vzorového formuláře na jeho webových stránkách ve smyslu ust. § 1830 občanského zákoníku. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, zašle na své náklady nebo předá prodávajícímu předmět koupě nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy. Kupující je povinen vrátit zboží nepoškozené, nepoužívané, v původním stavu, opatřené vhodným obalem a nadále prodeje-schopné. Prodávající je povinen vrátit kupujícímu nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy všechny peněžní prostředky, které od kupujícího na základě uzavřené kupní smlouvy přijal. Peněžní prostředky se vracejí výlučně formou bezhotovostního převodu na účet kupujícího. Zboží, zaslané na dobírku, nebude prodávajícím přijato. Prodávající však není povinen vrátit kupujícímu tyto přijaté peněžní prostředky dříve, než mu kupující předá předmět koupě, nebo prokáže, že jej prodávajícímu odeslal. Peněžní prostředky budou kupujícímu zaslány bankovním převodem. V případě, že kupující nedodrží postup a podmínky, zboží mu bude prodávajícím vráceno s písemným vysvětlením, proč nebylo odstoupení od smlouvy prodávajícím akceptováno.

Ustanovení zákona o odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží. Kupující v případě využití práva na odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí plnění, musí prodávajícímu do 14 dnů od odstoupení od smlouvy vydat vše, co na základě kupní smlouvy získal. Pokud to již není možné (např. v mezidobí bylo zboží zničeno nebo spotřebováno), musí kupující poskytnout peněžitou náhradu jako protihodnotu toho, co již nemůže být vydáno. Pokud je vrácené zboží částečně poškozeno, může prodávající uplatnit na kupujícím právo na náhradu škody a započíst svůj nárok na vrácenou kupní cenu a vrátí tak spotřebiteli takto sníženou kupní cenu.

V souladu s ustanovením § 1833 NOZ na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, může prodávající započíst snížení hodnoty vráceného zboží.

Kupující může zakoupené zboží předat osobně, nebo zaslat libovolnou přepravní společností. Balík prosím zasílejte bez dobírky; balík, který bude doručován s dobírkou, nebude prodávajícím přijat.

Kupující nemá právo odstoupit od kupní smlouvy, pokud je předmětem kupní smlouvy alkoholický nápoj; dále nemá právo odstoupit od kupní smlouvy, pokud je předmětem kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím spodní prádlo a erotické pomůcky (z hygienických důvoů). Kupující nemá právo odstoupit od kupní smlouvy, pokud je jejím předmětem zboží, které bylo upraveno podle prání kupujícícho.

 

Doporučená adresa pro vrácení zboží: Marcus Astory s.r.o., Štefánikovo náměstí 2621/4, 30100 Plzeň (Otevírací doba 7:00 - 17:00)

 

 • Nepoškozené zboží prosím zabalte a pošlete zpět na doporučenou adresu (viz. výše)
 • Zboží můžete vrátit zpět také osobně na adrese výdejny (viz. výše)
 • Do zásilky prosím přibalte vyplněný formulář o odstoupení od kupní smlouvy
 • O přijetí Vašeho balíku a vrácení platby Vás budeme informovat prostřednictvím emailu.

 

Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy naleznete ke stažení zde

 

8) Reklamace zboží

Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Práva z vadného plnění se řídí ust. § 2165 až § 2174 Obč.Z .Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí. V případě doručování zboží prostřednictvím přepravce do místa určeného kupujícím je kupující povinen při dodání zboží zásilku překontrolovat (např. počet balíků, poškození krabice, poškození zboží). Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zásilky, která není ve shodě s kupní smlouvou, s tím, že zásilka je např. neúplná nebo poškozená. Pokud takto poškozenou zásilku kupující od přepravce převezme, je doporučeno poškození popsat v předávacím protokolu přepravce. Je-li zásilka poškozená, doporučuje prodávající kupujícímu sepsat s dopravcem škodní protokol, ve kterém bude poškození zásilky podrobně popsáno a protokol následně zaslat k rukám prodávajícího. Nedodržení tohoto postupu však kupujícího bez dalšího nezbavuje práv z vadného plnění. Nemá-li zboží vlastnosti stanovené v § 2161 Obč.Z., může kupující požadovat i dodání nového zboží bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, ale pokud se vada týká pouze součásti zboží, může kupující požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má kupující právo na bezplatné odstranění vady. Právo na dodání nového zboží, nebo výměnu součásti má kupující i v případě odstranitelné vady, pokud nemůže zboží řádně užívat pro opakovaný výskyt vady po opravě nebo pro větší počet vad. V takovém případě má kupující i právo od smlouvy odstoupit. Neodstoupí-li kupující od smlouvy nebo neuplatní-li právo na dodání nové věci bez vad, na výměnu její součásti nebo na opravu věci, může požadovat přiměřenou slevu. Kupující má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat novou věc bez vad, vyměnit její součást nebo věc opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené době nebo že by zjednání nápravy kupujícímu působilo značné obtíže. Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím zboží věděl, že zboží má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil. Kupující je oprávněn uplatnit práva z vad, či reklamovat zboží osobně v sídle prodávající tj. obchodní společnosti Marcus Astory s.r.o., IČ: 29099358 , na adrese Plzeň, Štefánikovo máměstí 2621/4, PSČ 301 00 (otevírací doba - Po - Pá 8:00 až 16:00), nebo písemně prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb rovněž na adrese obchodní společnosti Marcus Astory s.r.o., IČ: 29099358, na adrese Plzeň, Štefánikovo máměstí 2621/4, PSČ 301 00. Byla-li kupujícímu poskytnuta záruka a byla-li v potvrzení podle ust. § 2166 Obč.Z. uvedena jiná osoba určená k opravě, která je v místě prodávající, nebo v místě pro kupujícího bližším, uplatní kupující právo na opravu u toho, kdo je k provedení opravy určen.

V případě reklamace zboží uvádíme doporučený postup provedení:

 • Zboží prosím zabalte a pošlete zpět na doporučenou adresu (viz. níže)
 • Zboží je možné předat k reklamci také osobně, na adrese provozovny (viz. níže)
 • Do zásilky prosím přibalte vyplněný reklamační protokol
 • O přijetí Vyřízení reklamace budete informováni emailem

Doporučená adresa pro zasílání reklamací: Marcus Astory s.r.o., Štefánikovo máměstí 2621/4, 30100 Plzeň (Otevírací doba 7:00 - 17:00) 

Poplatky za uskladnění zboží:

Pokud si zákazník reklamované zboží nevyzvedne ve lhůtě 30 dnů od ukončení reklamace nebo nedodá podklady pro jeho zaslání, je společnost Marcus Astory s.r.o.  oprávněna požadovat po zákazníkovi poplatek ve výši 20Kč za každý další den uskladnění. Tímto okamžikem přechází na zákazníka rovněž nebezpečí ztráty, zničení, poškození a nahodilé zkázy reklamovaného zboží.

 

Reklamační protokol nalezente ke stažení zde

 

9) Bezpečnost a ochrana informací

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou situací souvisejících s distribucí či platebním stykem týkajícího se objednaného zboží (sdělení jména a adresy dodání) a situací, které svou povahou poškozují stranu prodávajícího.

 

10) Závěrečná ustanovení

V případě, že kupující nebyl spokojen s vyřízením jeho objednávky, resp. v případě, kdy kupující má za to, že prodávající narušil svým jednáním práva kupujícího, je kupující oprávněn obracet se smyslu ust. § 1820 odst. 1. písm. j) občanského zákoníku na prodávajícího se stížností. Prodávající vyřizuje stížnosti kupující ve lhůtě do 60 dnů. O vyřízení stížnosti a případně o přijatých opatřeních vyrozumí prodávající kupujícího e-mailem. Kupující je oprávněn v souladu se zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, a v souladu se zákonem č. 64/1986 Sb., o České obchodní inspekci obracet se stížnostmi též na Českou obchodní inspekci. Práva a povinnosti kupní smlouvou či těmito VOP výslovně neupravená se řídí zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Po prostudování těchto VOP je kupující na důkaz souhlasu s jejich obsahem oprávněn projevit svojí vůli být kupní smlouvou a těmito VOP vázán kliknutím na políčko souhlasím s VOP. V souladu s ust. § 564 občanského zákoníku platí, že vznik, změna či zánik právních následků zamýšlených kupní smlouvou a těmito VOP může být činěna toliko a výhradně jen v písemné formě. Jednání v jakékoli jiné formě nezakládá mezi stranami právních následků. Podle ust. čl. III. odst. 1 nařízení EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 593/2008 ze dne 17. června 2008 o právu rozhodném pro smluvní závazkové vztahy (Řím I), platí, že veškeré právní vztahy plynoucí z kupní smlouvy se řídí právním řádem České republiky.